CNsigla noua
5 LICEE 5 MUZEE
nenitescu

“5 Licee - 5 Muzee” este un program educaţional dedicat elevilor de liceu, prin care se doreşte încurajarea participării tinerilor la manifestări culturale prin declanşarea unei serii de vizite  la câteva muzee din Bucureşti şi generarea unui concurs între 5 licee din capitală.

sigla5licee5muzee

26 MAI 2010 -  Festivitatea de premiere

http://www.ecdl.org.ro/noutati.php?id=257

Premii pentru NENITESCU

Premiul pentru cel mai bun JURNAL a fost acordat grupei I - profesor coordonator Felicia Huides

coperta JURNAL Grupa I     cupa-5-licee-5-muzee

JURNAL GRUPA I - prof. coordonator Felicia Huides

Alte premii grupa I:

Ghinea Alexandru - premiul I - acordat pentru chestionarul de la Muzeul Tehnic

Voicu Constanta - premiul II - acordat pentru chestionarul de la Muzeul de Arta Apuseana

Cazanescu Bianca - premiul III - acordat pentru chestionarul de la Muzeul de Arta Apuseana

Todirica Amalia - premiul III - acordat pentru chestionarul de la Muzeul Miltar

coperta jurnal grupa II

Jurnal GRUPA II - prof. coordonator Mihaela Eftimie

Alte premii grupa II:

Popa Emanuela Diana - premiul II - acordat pentru chestionarul de la Muzeul Municipiului Bucuresti

 

muzeul-saului-26-mai-2010_1muzeul-satului-26-mai-2010

Perioada de desfasurare a Proiectului

 ianuarie- mai 2010.

5licee5muzee25licee5muzee6

5licee5muzee105licee5muzee5

5licee5muzee15licee5muzee8

5licee5muzee75licee5muzee4

5licee5muzee35licee5muzee9

Participanti in cadrul  proiectului                                                   

Inspectoratul Scolar Bucuresti ECDL20105Licee5Muzee

ECDL ROMANIA

Primaria Municipiului Bucuresti

5 Muzee din Bucuresti 

250 de elevi din cadrul a 5 licee din Bucuresti

Licee selectate pentru participare la proiect

Liceul Bilingv “Miquel de Cervantes”

Liceul “Marin Preda”

Liceul Teoretic “Ion Barbu”

Colegiul Tehnic “Costin D. Nenitescu”

Colegiul National “Gheorghe Lazar”

Muzee selectate pentru participare la proiect

Muzeul de Arta veche Apuseana “ Ing. Dumitru Minovici “

Muzeul de Istorie al Municipiului Bucuresti

Muzeul Tehnic Prof. Ing. Dimitrie Leonida

Muzeul National al Satului “Dimitrie Gusti”

   Muzeul National Militar

 

 

 

 

Elevii participanti la PROIECT

 

 

GRUPA I

Frof. coordonator Felicia Huideş

Prof. Adina Vasilică

GRUPA II

Frof. coordonator Mihaela Eftimie

Prof. Otilia Buta

Nume si Prenume

Clasa

Nume si Prenume

Clasa

VOICU CONSTANŢA

12D

PETRUŞ CRISTINA

9B

COSTIN ANA MARIA

12D

FOGARAŞI ROXANA

9B

TODIRICĂ AMALIA

12D

BOGHEAN ADRIAN

9C

MANOLE GEORGIANA

12D

IVAN IONUŢ ADELIN

9C

PANTILIMON DORINA

12D

SIMA CLAUDIA

9C

ION IONUŢ

12D

DUMITRAŞCU SABINA

9C

POPA EDUARD CĂTĂLIN

10A

BĂRBUIA ALEXANDRU

10B

CĂZĂNESCU BIANCA

10A

BLASIUS LOREDANA

10B

CRISTEA CORINA

10A

CHIOSEA ANTOANETA

10B

RADU MARIAN

9A

CHIROŞCĂ SIMONA

10B

ANTON ANDRA

9A

ENESCU DANIEL

10B

SANDU PAUL

9A

OLTEANU DESPINA

10B

DIACONU ANDREEA

9A

STAN ANDREI GABRIEL

10B

DIŢĂ ROBERT

9A

TUDORACHE MĂDĂLINA

10B

STAN CLAUDIU

9A

ROMAN ANDREEA

10B

STAN MARIUS

9A

CONSTANTIN FLORENTINA

11A

POSTELNICU ANDREEA

9A

POPA EMANUELA DIANA

11A

ŞERBAN CRISTINA

9A

TOMA LAURA MIHAELA

11A

GHIMIGIU OANA

9A

DIDAIE DENISA

11B

OLTEANU ALEXANDRU

9A

DUMITRACHE GABRIELA

11B

GHINEA ALEXANDRU

9A

GARGANCIUC ANDREEA

11B

SAFTA ALIN

9A

MITRAN COSMIN

11B

CRĂCIUN STELIANA

9B

SAVU FLORENTINA

11B

IONIŢĂ CRISTINA

9B

SLĂVUŞCĂ FLORENTIN

11B

KANTAR KADRIE

9B

STOICA IRINA NICOLETA

11B